Mokesčių grąžinimas iš Norvegijos

Mokesčių susigrąžinimas iš Norvegijos aktualus kiekvienam dirbusiam arba dirbančiam Norvegijoje. Dirbdami Norvegijoje turėjote pastebėti, kad yra nuskaitomi šioje šalyje reglamentuoti pajamų mokesčiai nuo jūsų gaunamo darbo užmokesčio. Tai reiškia, kad toje šalyje Jums priklauso visos socialinės garantijos. Plačiau apie mūsų teikiamas paslaugas Norvegijoje:

PERMOKĖTŲ MOKESČIŲ GRĄŽINIMAS NORVEGIJOJE

Mokesčių grąžinimas iš Norvegijos paprastai užtrunka 40-180 dienų nuo dienos, kai gauname Jūsų atsiųstus, užpildytus dokumentus. Permokėtų mokesčių grąžinimo laiko tarpas priklauso nuo užsienio mokesčių inspekcijos užimtumo, vykdant mokesčių grąžinimo procesą. Mokesčių grąžinimo kompanija Taxopay, gavusi kliento pajamų mokesčių permoką, per 1 darbo dieną ją perves į asmeninę  banko sąskaitą. Kokių dokumentų reikia mokesčių grąžinimo precesui pradėti, galite rasti čia.

DOKUMENTŲ SUTVARKYMAS DĖL VAIKO IŠMOKŲ GAVIMO NORVEGIJOJE

  • Barnetrygd – išmoka skiriama vaikams iki 18 metų, jeigu abu ar vienas iš tėvų dirba Norvgijoje. Išmokos dydis siekia 1054 NOK per mėnesį kiekvienam vaikui.
  • Utvidet barnetrygd – Išmoka skiriama vienišiems tėvams už vaikus iki 18 metų. Išmokos dydis siekia 2108 NOK per mėnesį.
  • Kontantstotte – išmoka skiriama vaikams nuo vienerių iki dvejų metų, jeigu jie nelanko darželio arba lanko ne daugiau kaip 20 valandų per savaitę. Maksimalus išmokos dydis gali siekti 7500 NOK.

Daugiau informacijos apie vaikų išmokas bei reikiamus dokumentus suteiks Taxopay mokesčių konsultantai.

ADRESO PAKEITIMAS NORVEGIJOS INSTITUCIJOSE

Pasikeitus Jūsų adresui ar išvykus iš šalies, būtina pranešti Norvegijos institucijoms apie pasikeitusį adresą, kad siunčiama korespondencija pasiektų Jus. To nepadarius, galite negauti svarbios informacijos. Jeigu nežinote kaip tai padaryti – mes galime tai padaryti už Jus!

E104/E106 (S1, DĖL PSD) FORMŲ UŽSAKYMAS

Jeigu nedeklaravote išvykimo į Norvegiją, Lietuvoje gali kauptis PSD skola. E104 formos pažymą išduoda NAV, joje yra informacija, kuriais laikotarpiais buvote draustas (-a) Norvegijoje. Ši pažyma panaikina susidariusią skolą Sodrai.

E106 formos užsakymas Jums garantuos galimybę naudotis sveikatos priežiūra Lietuvoje (jeigu turite šeimą Lietuvoje arba labai dažnai čia lankotės).

BANKO SĄSKAITOS PATEIKIMAS NORVEGIJOS INSTITUCIJOMS

Gavote paskaičiavimus (pvz., preliminarią pajamų mokesčių deklaraciją ir nieko koreguoti nenorite), tačiau Norvegijos institucijos neturi Jūsų banko sąskaitos, kad galėtų atlikti pavedimą? Kreipkitės į mus ir pateiksime Jūsų asmeninę banko sąskaitą Norvegijos institucijoms.

Naudinga informacija

Svarbu žinoti, kad deklaracijos pateikimas yra gana sudėtingas procesas, nes klaidingai pateikus mokesčių deklaraciją, gali būti skiriamos baudos, o vėluojant ją pateikti, gali būti skaičiuojami delspinigiai, todėl rekomenduojama šį procesą patikėti tikriems savo srities profesionalams. Tai garantuoja ne tik teisingai pateiktą pajamų mokesčio deklaraciją, bet ir nuolatinį bendradarbiavimą su užsienio mokesčių inspekcijomis, kad grąžintina mokesčių suma būtų kuo didesnė.

  1. Grąžintinų mokesčių dydis priklauso nuo keleto aspektų: bendrųjų pajamų, atskaitytų pajamų, laikotarpio, kurį dirbote užsienio šalyje ir kt. Apytikslią grąžintiną sumą galite sužinoti apskaičiavę mokesčių skaičiuokle mūsų tinklalapyje.
  2. Jeigu per paskutinius 3 metus dirbote Norvegijoje, kreipkitės į mūsų mokesčių grąžinimo specialistus ir susigrąžinkite visus permokėtus pajamų mokesčius.
  3. Už suteiktas mokesčių grąžinimo paslaugas mokėsite tik tuomet, kai bus sugrąžinti permokėti mokesčiai.

Visi mūsų atliekami veiksmai yra vykdomi pagal LR galiojančius teisės aktus, kadangi mes esame autorizuotas mokesčių agentas.