Mokesčių grąžinimas iš Airijos

Mokesčių grąžinimas dirbusiems Airijoje 2017-06-17

Mokesčių grąžinimas iš Airijos aktualus kiekvienam dirbančiąjąm ar dirbusiam toje šalyje. Jūsų darbdavys iš  gaunamo darbo užmokesčio išskaičiuoja pajamų ir socialinio draudimo mokesčius pagal PAYE sistemą. Šią sistemą  kontroliuoja Airijos pajamų ir mokesčių tarnyba (angl. the Revenue Commissioner).

Paprastai, mokesčiai mokėti pradedami nuo pirmojo darbo užmokesčio ir mokama suma priklauso nuo Jūsų uždirbamo atlyginimo dydžio. Kuo daugiau uždirbate, tuo daugiau sumokate mokesčių. Svarbu paminėti, kad jeigu gaunamo darbo užmokesčio dydis viršija nustatytą minimalios algos dydį, iš jo bus išskaičiuojamas ir socialinis mokestis (PRSI). Ateityje mokant šiuos mokesčius, atsiras galimybė gauti įvairias socialines išmokas ir lengvatas.

Pasibaigus finansiniams metams, iš darbovietės turite gauti pažymą apie pajamas (P60 forma). Ji yra labai svarbi, norint gauti socialines lengvatas arba teikti paraišką dėl permokėtų mokesčių grąžinimo. Ši forma yra įrodymas, apie mokamus mokesčius. Jeigu nusprendėte išeiti iš darbo, darbdavys privalo Jums pateikti P45 formą, kurios taip pat reikia, norint susigrąžinti mokesčius. Vis dėl to, jeigu šias formas esate pametę ar dėl kažkokių priežasčių jų negavote, tai nesutrukdys susigrąžinti mokesčius, jeigu kreipsitės į mokesčių grąžinimu užsiimančias įstaigas, kurios šias formas pasistengs gauti iš Jūsų darbdavių.

Grįžti atgal